Parsiyel Taşımacılık

Profesyonel Parsiyel Taşımacılık

Parsiyel taşımacılık , aynı güzergahta taşınacak olan ve birbirinden farklı müşterilere ait olan yüklerin, aynı araç ile taşıma işlemi olduğundan, bu sürecin en iyi biçimde yönetilmesi, teslimat organizasyonunun planlanıp, yükün gecikmeden teslim edilmesi hedeflenmektedir.

Efe Nakliyat olarak, güvenilir yurt dışı acente ağımızla ihracat ve ithalat, parsiyel yük taşımalarını yapmaktayız.

Müşterilerimizin ihracat ve ithalat yükleri, teslimat noktalarına ulaşıncaya kadar kapıdan kapıya hizmet sunuyoruz. İLETİŞİM

parsiyel taşımacılık

Güvenli Parsiyel Taşımacılık

Yükünüzün güvenli ve hasarsız teslim edilmesi konusuna büyük değer vererek, bu süreci büyük titizlikle takip etmekteyiz. Teslimat konusunda tüm operasyonel bilgiler, profesyonel kadro tarafından müşterilere gönderilmektedir.

Zamanın büyük önem kazandığı çağımızda, zamana karşı hizmet sunmayı ilke edinerek, problemsiz teslimat yaparak müşterilerimizin iş kaybını önlüyoruz. Güveniniz işimizin aynasıdır.

Parsiyel Taşımacılık Nedir?

Lojistik piyasasının yaşadığı hızlı değişim ve ihtiyaç sahiplerinin talep, istek ve beklentilerinin farklılaşması esnek çözümlerin geliştirilmesine neden olmuştur. Esnek lojistik yöntemlerinin geliştirilmesi aşamasında, müşterilerin talep ve istekleri de göz önünde bulundurulmuştur.

Parsiyel nakliyat, aynı güzergahta yer alan birbirinden farklı müşterilerin eşya, ürün veya yüklerini, aynı taşıma aracı ile taşıma lojistiğine denir. Parsiyel taşımacılığı, ayrıca parça eşya taşımacılığı olarak da bilinir. Örnek vermek gerekirse, karayolu parsiyel taşımacılığı, İstanbul’dan Ankara’ya gidecek olan farklı kişilerin eşyalarının tek bir kamyon, tır veya kamyonette taşınması durumudur. Parsiyel nakliyattaki ana amaç; aynı istikamet üstünde taşınması talep edilen bütün yükleri, toplam yük miktarı bir taşıma aracını doldurmasa bile, aynı araca yüklenerek taşıma işleminin gerçekleştirilmesidir. Herhangi bir ihtiyaç sahibi müşteri, arzu ettiği herhangi bir bölgeye, istediği miktarda ürün göndermek istediği zaman, eğer bu isteği bir taşıma aracını (konteyner, uçak, tır, kamyon, kamyonet ya da vagon) doldurmayacak kapasitede bulunuyor ise müşterinin lojistik şirketlerinden talep edeceği hizmet, parsiyel nakliyat olarak tanımlanabilir.

Parsiyel Taşıma Fiyatları

Parsiyel taşıma fiyatları taşımacılık hizmeti talep eden müşterinin istek ve gereksinimlerine göre değişkenlik göstermektedir. Farklı istek ve ihtiyaçlara istinaden gelen talebin içeriğine göre; müşterinin taşınmasını istediği ürünün teslim edileceği lokasyona, ürünün ağırlığına ve ürünün boyutuna göre fiyatlandırma uygulanabilmektedir. Bunlara ilave olarak, parsiyel taşımada müşterinin gönderilmesini istediği ürünlerin gideceği yerin mesafesi de fiyat belirlemek adına bir hayli önemli bir noktada yer almaktadır. Lojistik hizmeti sağlamakta olan firmalar, yurtiçi parsiyel nakliyat sayesinde tek bir araç (tır, kamyon, kamyonet ve diğer karayolu taşıma araçlarıyla) ile bir çok müşteriden gelen birden çok beklentiyi karşılar, buna ilave olarak müşterilere nitelikli hizmet ve diğer taşıma şekillerine nazaran daha hızlı bir çözüm sunar.

Parsiyel nakliyat dünyada olduğu gibi ülkemizde de tercih edilir. Parsiyel nakliyata duyulan bu yoğun talebin nedeni arasında yer alan pek çok fayda bulunsa da ana neden taşıma ücreti üstünde sağlamış olduğu avantajdır. Az miktarda genel kargo ürünü göndermek için müşterinin taşıma aracının tamamının navlun bedelini ödemesi gerekmez. Lojistik maliyeti taşıması yapılan malların ağırlığı ya da hacmi ile doğru orantılı olarak hesaplanır. Küçük miktarda malların depolanması için gerekli alan düşük olduğu için depo maliyetlerin azalması da müşteri için bir hayli önemli avantaj sağlar.

Başa dön